Image may differ from original
IBM 73P4865 | 4GB Kit (4x1GB) DDR-266MHz PC-2100 Non-ECC Unbuffered UDIMM CL2.5 2Rx8 2.5V 184-Pin Memory
|
Part No
|
73P4865
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
In Stock
|
|
Condition
|
Refurbished
|
$242.37
$218.13Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- IBM 73P4865 | 4GB Kit (4x1GB) DDR-266MHz PC-2100 Non-ECC Unbuffered UDIMM CL2.5 2Rx8 2.5V 184-Pin Memory
- Power up your PC with the IBM 73P4865 | 4GB Kit (4 X 1GB) DDR-266MHz PC2100 non-ECC Unbuffered CL2.5 184-Pin DIMM Memory, delivering faster speeds and reliable performance. Available now at GotoDirect.com.
Technical Information:
| Number of Modules | 4 x 1 GB |
|---|---|
| Memory Size | 4 GB |
| Memory Standard | DDR SDRAM |
| Memory Speed | DDR-266MHz |
| Bus Type | PC-2100 |
| Error Checking | Non-ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| RAM Genre | UDIMM |
| CAS Latency | CL2.5 |
| Memory Voltage | 2.5 V |
| Number of Pins | 184-Pin |
| Memory Rank | Dual Rank x 8 (2Rx8) |
| Device Supported | Desktop |
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers