Image may differ from original
Cisco PSU-12VDC-70W-GR | 70-Watts 6.25A 12V Power Adapter for Webex Room Kit Unit
|
Part No
|
PSU-12VDC-70W-GR
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
In Stock
|
|
Condition
|
Refurbished
|
$197.53
$185.68Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Cisco PSU-12VDC-70W-GR | 70-Watts 6.25A 12V Power Adapter for Webex Room Kit Unit
- Cisco PSU-12VDC-70W-GR | 70W 6.25A 12V Power Supply for Webex Room Kit Unit
General Information:
| Product Type | Power Adapter |
|---|---|
| Package Quantity | 1 |
| Package Type | Retail |
Power Description:
| Voltage Range | 12 V DC x 6.25 A |
|---|---|
| Output Power | 70 |
| Output Voltage | 12 V DC |
| Output Current | 6.25 A |
Physical Characteristics:
| Form Factor | External |
|---|---|
| Device Supported | Camera |
| Height | 1.57 Inches |
| Width | 8.66 Inches |
| Depth | 3.94 Inches |
Miscellaneous:
| Compatibility | Cisco Webex Room Kit |
|---|
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers