Image may differ from original
Cisco UCS-CPU-6152 | 2.1GHz Socket LGA 3647 30.25 MB L3 Cache Intel Xeon Gold 6152 22-Core Processor
|
Part No
|
UCS-CPU-6152
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
In Stock
|
|
Condition
|
Refurbished
|
$620.78
$583.53Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Cisco UCS-CPU-6152 | 2.1GHz Socket LGA 3647 30.25 MB L3 Cache Intel Xeon Gold 6152 22-Core Processor
- Cisco UCS-CPU-6152 | Xeon 22 Core Gold 6152 2.1GHz 30.25MB L3 Cache 10.4GT/s UPI Speed Socket FCLGA 3647 14nm 140W Processor
General Information:
| Model | Gold 6152 |
|---|---|
| Product Line | Xeon |
| Product Type | Processor Upgrade |
| Package Quantity | 1 |
| Package Type | OEM |
Technical Information:
| Processor Manufacturer | Intel |
|---|---|
| Processor Core | Docosa-Core (22-Core) |
| Clock Speed | 2.10 GHz |
| Overclocking Speed | 3.70 GHz |
| L2 Cache | 22 MB |
| L3 Cache | 30.25 MB |
| Processor Bit | 64-bit |
| Lithography | 14 nm |
| Processor Socket | Socket LGA-3647 |
| Processor Code | Skylake |
| Device Supported | Server System |
Physical Characteristics:
| Width | 76 mm |
|---|---|
| Depth | 56.5 mm |
Power Description:
| Thermal Specification | 92 °C |
|---|---|
| Thermal Design Power | 140 W |
Certification Standard:
| Green Compliance | WEEE |
|---|
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers