Image may differ from original
Dell 310-0677 | 600W 100-240VAC to 12VDC Modular Power Supply for Dell PowerVault 220S/200S Storage Server
|
Part No
|
310-0677
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
Call For Price
|
|
Condition
|
Refurbished
|
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Dell 310-0677 | 600W 100-240VAC to 12VDC Modular Power Supply for Dell PowerVault 220S/200S Storage Server
- Optimize your computer's performance with the Dell 310-0677 | 600W Redundant Power Supply for PowerVault 22XS. Engineered for consistent voltage, energy efficiency, and long-lasting durability. Buy premium power supplies now at Goto Direct.
General Information:
| Model | DPS-600FB-A |
|---|---|
| Product Type | Redundant Power Supply |
| Package Type | OEM |
| Package Quantity | 1 |
Technical Information:
| Number of Fans | 1 |
|---|---|
| Modular | Yes |
| Hot Swappable | Yes |
Power Description:
| Voltage Range |
|
|---|---|
| Output Power | 600 W |
| Input Voltage | 100-240 V AC |
| Output Voltage | 12 V DC |
| Input Current | 9.6 A |
| Output Current | 38.6 A |
| Frequency Range | 47-63 Hz |
Physical Characteristics:
| Form Factor | Plug-in Module |
|---|---|
| Device Supported | Server System |
Certification Standard:
| Green Compliance |
|
|---|
Miscellaneous:
| Compatibility |
|
|---|
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers