Image may differ from original
Dell HYXPX | 8GB DDR4-2666MHz PC4-21300 Non-ECC Unbuffered SODIMM CL19 1Rx8 1.2V 260-Pin Memory Module
|
Part No
|
HYXPX
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
Call For Price
|
|
Condition
|
Refurbished
|
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Dell HYXPX | 8GB DDR4-2666MHz PC4-21300 Non-ECC Unbuffered SODIMM CL19 1Rx8 1.2V 260-Pin Memory Module
- Buy Dell HYXPX | 8GB 2666MHz PC4-21300 Cl19 DDR4 SO-DIMM 260-pin SDRAM Memory Module online to experience smoother applications and improved overall system efficiency. Get the best deal now at Goto Direct!
Technical Information:
| Number of Modules | 1 x 8 GB |
|---|---|
| Memory Size | 8 GB |
| Memory Standard | DDR4 SDRAM |
| Memory Speed | DDR4-2666MHz |
| Bus Type | PC4-21300 |
| Error Checking | Non-ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| RAM Genre | SODIMM |
| CAS Latency | CL19 |
| Memory Voltage | 1.2 V |
| Number of Pins | 260-Pin |
| Memory Rank | Single Rank x 8 (1Rx8) |
| Device Supported | Notebook |
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers