Image may differ from original
Micron MTA18ASF1G72HZ-2G1A1ZK | 8GB DDR4-2133MHz PC4-17000 ECC Unbuffered SODIMM CL15 2Rx8 1.2V 260-Pin Memory Module
|
Part No
|
MTA18ASF1G72HZ-2G1A1ZK
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
Call For Price
|
|
Condition
|
Refurbished
|
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Micron MTA18ASF1G72HZ-2G1A1ZK | 8GB DDR4-2133MHz PC4-17000 ECC Unbuffered SODIMM CL15 2Rx8 1.2V 260-Pin Memory Module
- Upgrade your laptop with the Micron MTA18ASF1G72HZ-2G1A1ZK | 8GB DDR4-2133MHz PC4-17000 SO-DIMM 260-Pin CL15 Dual-rank x8 ECC Unbuffered Memory Module, designed for reliable speed and performance. Available now at GotoDirect.com.
General Information:
| Product Type | RAM Module |
|---|
Technical Information:
| Number of Modules | 1 x 8 GB |
|---|---|
| Memory Size | 8 GB |
| Memory Standard | DDR4 SDRAM |
| Memory Speed | DDR4-2133MHz |
| Bus Type | PC4-17000 |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| RAM Genre | SODIMM |
| CAS Latency | CL15 |
| Memory Voltage | 1.2 V |
| Number of Pins | 260-Pin |
| Memory Rank | Dual Rank x 8 (2Rx8) |
| Device Supported | Notebook |
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers