Image may differ from original
HP VR080AV | 3GB Kit (3x1GB) DDR3-1066MHz PC3-8500 Non-ECC Unbuffered SODIMM CL7 1Rx8 1.5V 204-Pin Memory
|
Part No
|
VR080AV
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
In Stock
|
|
Condition
|
Refurbished
|
$169.62
$159.44Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- HP VR080AV | 3GB Kit (3x1GB) DDR3-1066MHz PC3-8500 Non-ECC Unbuffered SODIMM CL7 1Rx8 1.5V 204-Pin Memory
- Upgrade your laptop with the HP VR080AV | 3GB Kit (3 X 1GB) PC3-8500 DDR3-1066MHz non-ECC Unbuffered CL7 SO-DIMM Single-Rank Memory for Probook 4525s Notebook Sub, designed for reliable speed and performance. Available now at GotoDirect.com.
Technical Information:
| Number of Modules | 3 x 1 GB |
|---|---|
| Memory Size | 3 GB |
| Memory Standard | DDR3 SDRAM |
| Memory Speed | DDR3-1066MHz |
| Bus Type | PC3-8500 |
| Error Checking | Non-ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| RAM Genre | SODIMM |
| CAS Latency | CL7 |
| Memory Voltage | 1.5 V |
| Number of Pins | 204-Pin |
| Memory Rank | Single Rank x 8 (1Rx8) |
| Device Supported | Notebook |
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers