Image may differ from original
Dell 311-4482 | 4GB Kit (4x1GB) DDR-400MHz PC3200 Non-ECC Unbuffered SODIMM CL3 2Rx8 2.5V 200-Pin Memory
|
Part No
|
311-4482
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
In Stock
|
|
Condition
|
Refurbished
|
$343.81
$323.18Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Dell 311-4482 | 4GB Kit (4x1GB) DDR-400MHz PC3200 Non-ECC Unbuffered SODIMM CL3 2Rx8 2.5V 200-Pin Memory
- Buy Dell 311-4482 | 4GB Kit (4 X 1GB) DDR-400MHz PC3200 non-ECC Unbuffered CL3 200-Pin SO-DIMM Memory online to experience smoother applications and improved overall system efficiency. Get the best deal now at Goto Direct!
General Information:
| Product Type | RAM Module |
|---|
Technical Information:
| Number of Modules | 4 x 1 GB |
|---|---|
| Memory Size | 4 GB |
| Memory Standard | DDR SDRAM |
| Memory Speed | DDR-400MHz |
| Bus Type | PC3200 |
| Error Checking | Non-ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| RAM Genre | SODIMM |
| CAS Latency | CL3 |
| Memory Voltage | 2.5 V |
| Number of Pins | 200-Pin |
| Memory Rank | Dual Rank x 8 (2Rx8) |
| Device Supported | Notebook |
Miscellaneous:
| Product Disclaimer! |
You will receive Original Equipment Manufacturer (OEM) replacement parts with exact specifications from Samsung, Micron, and Hynix. To order memory modules from the original manufacturer, please call or chat. |
|---|
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers