Image may differ from original
Lenovo 4X77A77495 | 16GB DDR4-3200MHz PC4-25600 ECC Unbuffered UDIMM CL22 2Rx8 1.2V 288-Pin Memory Module
|
Part No
|
4X77A77495
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
Call For Price
|
|
Condition
|
Refurbished
|
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Lenovo 4X77A77495 | 16GB DDR4-3200MHz PC4-25600 ECC Unbuffered UDIMM CL22 2Rx8 1.2V 288-Pin Memory Module
- Find the Lenovo 4X77A77495 | TruDDR4 DDR4 Module 16 GB DIMM 288-pin 3200 MHz 1.2 V Unbuffered ECC at GoToDirect.com. A practical and reliable accessory designed to enhance the performance, convenience, or protection of your computer setup. Suitable for home, office, and enterprise use, this product delivers dependable quality and easy integration with your existing equipment. Shop at GoToDirect.com for trusted components, competitive pricing, and fast shipping.
Technical Information:
| Number of Modules | 1 x 16 GB |
|---|---|
| Memory Size | 16 GB |
| Memory Standard | DDR4 SDRAM |
| Memory Speed | DDR4-3200MHz |
| Bus Type | PC4-25600 |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| RAM Genre | UDIMM |
| CAS Latency | CL22 |
| Memory Voltage | 1.2 V |
| Number of Pins | 288-Pin |
| Memory Rank | Dual Rank x 8 (2Rx8) |
| Device Supported | Server System |
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers