Image may differ from original
HP 726724-102 | 1TB Kit (16x64GB) DDR4-2133MHz PC4-17000 ECC Registered LRDIMM CL15 4Rx4 1.2V 288-Pin Memory
|
Part No
|
726724-102
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
Call For Price
|
|
Condition
|
Refurbished
|
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- HP 726724-102 | 1TB Kit (16x64GB) DDR4-2133MHz PC4-17000 ECC Registered LRDIMM CL15 4Rx4 1.2V 288-Pin Memory
- Upgrade your system with the HP 726724-102 | 1TB Kit (16 X 64GB) DDR4-2133MHz PC4-17000 ECC Registered CL15 288-Pin Load Reduced DIMM 1.2V Quad Rank Memory for faster performance and reliability. Enhance your system today with Goto Direct!
Technical Information:
| Number of Modules | 16 x 64 GB |
|---|---|
| Memory Size | 1 TB |
| Memory Standard | DDR4 SDRAM |
| Memory Speed | DDR4-2133MHz |
| Bus Type | PC4-17000 |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Registered |
| RAM Genre | LRDIMM |
| CAS Latency | CL15 |
| Memory Voltage | 1.2 V |
| Number of Pins | 288-Pin |
| Memory Rank | Quad Rank x 4 (4Rx4) |
| Device Supported | Server System |
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers