Image may differ from original
HP A6934A | 2GB Kit (2x1GB) 100MHz PC100 ECC Unbuffered UDIMM CL2 3.3V 168-Pin Memory
|
Part No
|
A6934A
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
In Stock
|
|
Condition
|
Refurbished
|
$221.57
$210.49Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- HP A6934A | 2GB Kit (2x1GB) 100MHz PC100 ECC Unbuffered UDIMM CL2 3.3V 168-Pin Memory
- Upgrade your system with the HP A6934A | 2GB Kit (2 X 1GB) 100MHz PC100 ECC Unbuffered CL2 168-Pin DIMM 3.3V Memory for faster performance and reliability. Enhance your system today with Goto Direct!
Technical Information:
| Number of Modules | 2 x 1 GB |
|---|---|
| Memory Size | 2 GB |
| Memory Standard | SDRAM |
| Memory Speed | 100MHz |
| Bus Type | PC100 |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| RAM Genre | UDIMM |
| CAS Latency | CL2 |
| Number of Pins | 168-Pin |
| Device Supported | Server System |
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers