Part No
CBS350-24NGP-4X-NA
Manufacturer
Category
Availability
In Stock
Condition
New (Open-Box)
Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
Payment methods
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
  • UPC: 889728327312
Technical Documents:
General Information:
Product Line Business 350
Model CBS350-24NGP-4X
Product Type Layer 3 Switch
Package Type Retail
Package Quantity 1
Interfaces/Ports:
Number of Network Ports/Expansion Slots
  • 16 x Gigabit Ethernet PoE+
  • 8 x 5 Gigabit Ethernet PoE++
  • 2 x 10 Gigabit Ethernet Network
  • 4 x 10 Gigabit Ethernet SFP+
Total Number of Network Ports 26
Number of Expansion Slots 4
Expansion Slots Details SFP+
Ethernet Technology
  • Gigabit Ethernet
  • 10 Gigabit Ethernet
  • 5 Gigabit Ethernet
Network Technology
  • 10/100/1000Base-T
  • 10GBase-X
Media Standard
  • Twisted Pair
  • Optical Fiber
Manageable Yes
Layer Supported 3
Stacking Port Yes
Power Description:
PoE/PoE+/PoE++ Supports Yes
Power Source Power Supply
Physical Characteristics:
Form Factor Rack-mountable
Height 44 mm
Width 440 mm
Depth 350 mm