Image may differ from original
Cisco NXK-MEM-16GB | 16GB DDR4-2666MHz PC4-21300 ECC Registered RDIMM CL19 2Rx8 1.2V 288-Pin Memory Module
|
Part No
|
NXK-MEM-16GB
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
Call For Price
|
|
Condition
|
Refurbished
|
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Cisco NXK-MEM-16GB | 16GB DDR4-2666MHz PC4-21300 ECC Registered RDIMM CL19 2Rx8 1.2V 288-Pin Memory Module
General Information:
Technical Information:
| Number of Modules | 1 x 16 GB |
|---|---|
| Memory Size | 16 GB |
| Memory Standard | DDR4 SDRAM |
| Memory Speed | DDR4-2666MHz |
| Bus Type | PC4-21300 |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Registered |
| RAM Genre | RDIMM |
| CAS Latency | CL19 |
| Memory Voltage | 1.2 V |
| Number of Pins | 288-Pin |
| Memory Rank | Dual Rank x 8 (2Rx8) |
| Device Supported | Server System |
| Compatibility | Cisco Nexus 9300-FX Series Switches |
Compliance Standards:
| Green Compliance | WEEE |
|---|
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers