Image may differ from original
Cisco UCS-ML-2X324RYE-RF-E | 64GB Kit (2x32GB) DDR3-1600MHz PC3-12800 ECC Registered LRDIMM CL11 4Rx4 1.35V 240-Pin Memory
|
Part No
|
UCS-ML-2X324RYE-RF-E
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
In Stock
|
|
Condition
|
Refurbished
|
$199.61
$177.65Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Cisco UCS-ML-2X324RYE-RF-E | 64GB Kit (2x32GB) DDR3-1600MHz PC3-12800 ECC Registered LRDIMM CL11 4Rx4 1.35V 240-Pin Memory
Technical Information:
| Number of Modules | 2 x 32 GB |
|---|---|
| Memory Size | 64 GB |
| Memory Standard | DDR3 SDRAM |
| Memory Speed | DDR3-1600MHz |
| Bus Type | PC3-12800 |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Registered |
| RAM Genre | LRDIMM |
| CAS Latency | CL11 |
| Number of Pins | 240-Pin |
| Memory Rank | Quad Rank x 4 (4Rx4) |
| Device Supported | Server System |
Miscellaneous:
| Product Disclaimer! |
You will receive Original Equipment Manufacturer (OEM) replacement parts with exact specifications from Samsung, Micron, and Hynix. To order memory modules from the original manufacturer, please call or chat. |
|---|
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers