Image may differ from original
Crucial CT4K16G4TFD824A | 64GB Kit (4x16GB) DDR4-2400MHz PC4-19200 ECC Unbuffered SODIMM CL17 2Rx8 1.2V 260-Pin Memory
|
Part No
|
CT4K16G4TFD824A
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
Call For Price
|
|
Condition
|
Refurbished
|
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Crucial CT4K16G4TFD824A | 64GB Kit (4x16GB) DDR4-2400MHz PC4-19200 ECC Unbuffered SODIMM CL17 2Rx8 1.2V 260-Pin Memory
- Buy Crucial CT4K16G4TFD824A | 64GB Kit (4 X 16GB) DDR4-2400MHz PC4-19200 non-ECC Unbuffered CL17 260-Pin SO-DIMM 1.2V Dual Rank Memory online to experience smoother applications and improved overall system efficiency. Get the best deal now at Goto Direct!
General Information:
| Product Type | RAM Module |
|---|
Technical Information:
| Number of Modules | 4 x 16 GB |
|---|---|
| Memory Size | 64 GB |
| Memory Standard | DDR4 SDRAM |
| Memory Speed | DDR4-2400MHz |
| Bus Type | PC4-19200 |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| RAM Genre | SODIMM |
| CAS Latency | CL17 |
| Memory Voltage | 1.2 V |
| Number of Pins | 260-Pin |
| Memory Rank | Dual Rank x 8 (2Rx8) |
| Device Supported | Notebook |
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers