Image may differ from original
Dell CN-0GD323 | 650-Watts 100-240VAC to 12VDC Switching Mode Power Supply for Dell PowerEdge 1800/1800R Server
|
Part No
|
CN-0GD323
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
In Stock
|
|
Condition
|
Refurbished
|
$192.99
$171.76Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Dell CN-0GD323 | 650-Watts 100-240VAC to 12VDC Switching Mode Power Supply for Dell PowerEdge 1800/1800R Server
General Information:
| Model | PS-5651-1 |
|---|---|
| Product Type | Power Supply |
| Package Type | OEM |
| Package Quantity | 1 |
Technical Information:
| Connectors | 24-Pin |
|---|---|
| Number of Fans | 1 |
| Modular | No |
| Hot Swappable | No |
| ATI CrossFire Supported | No |
| NVIDIA SLI Supported | No |
Power Description:
| Voltage Range |
|
|---|---|
| Output Power | 650 W |
| Input Voltage | 100-240 V AC |
| Output Voltage | 12 V DC |
| Input Current | 11 A |
| Output Current | 43 A |
| Frequency Range | 50-60 Hz |
| Over Voltage Protection | No |
Physical Characteristics:
| Form Factor | Internal |
|---|---|
| Device Supported | Server System |
Certification Standard:
| Green Compliance |
|
|---|
Miscellaneous:
| Compatibility |
|
|---|
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers