Image may differ from original
HP G5D21AV | 128GB Kit (16x8GB) DDR3-1866MHz PC3-14900 Non-ECC Unbuffered UDIMM CL13 2Rx8 1.5V 240-Pin Memory
|
Part No
|
G5D21AV
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
In Stock
|
|
Condition
|
Refurbished
|
$1,116.72
$1,060.88Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- HP G5D21AV | 128GB Kit (16x8GB) DDR3-1866MHz PC3-14900 Non-ECC Unbuffered UDIMM CL13 2Rx8 1.5V 240-Pin Memory
- Boost multitasking and system stability with the HP G5D21AV | 128GB Kit (16 X 8GB) PC3-14900 DDR3-1866MHz non-ECC Unbuffered CL13 UDIMM Dual-Rank Memory — your trusted choice for desktop upgrades at GotoDirect.com.
Technical Information:
| Number of Modules | 16 x 8 GB |
|---|---|
| Memory Size | 128 GB |
| Memory Standard | DDR3 SDRAM |
| Memory Speed | DDR3-1866MHz |
| Bus Type | PC3-14900 |
| Error Checking | Non-ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| RAM Genre | UDIMM |
| CAS Latency | CL13 |
| Memory Voltage | 1.5 V |
| Number of Pins | 240-Pin |
| Memory Rank | Dual Rank x 8 (2Rx8) |
| Device Supported | Desktop |
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers