Image may differ from original
Synology HAT3300-4T | Plus Series 4TB SATA 6Gb/s 5400RPM 256MB Cache 3.5-Inch 512e NAS Hard Drive
|
Part No
|
HAT3300-4T
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
In Stock
|
|
Condition
|
Refurbished
|
$251.76
$239.17Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Synology HAT3300-4T | Plus Series 4TB SATA 6Gb/s 5400RPM 256MB Cache 3.5-Inch 512e NAS Hard Drive
- Boost your system storage and performance with this Synology HAT3300-4T | 4TB 5400-RPM 6GB/s SATA 256MB Cache 3.5-inch Hard Drive. Get it today from Goto Direct at a great price.
- UPC: 846504005123
Technical Documents:
General Information:
| Product Line | Plus Series |
|---|---|
| Model | HAT3300-4T |
| Product Type | Hard Drive |
| Package Quantity | 1 |
| Package Type | Retail |
Technical Information:
| Storage Capacity | 4 TB |
|---|---|
| Spindle Speed | 5400 |
| Interface | 6Gb/s SATA |
| Hard Drive Cache | 256 MB |
| Drive Type | Internal |
| Disk Format | 512e |
| Device Supported | NAS Server |
Physical Characteristics:
| Form Factor | 3.5" |
|---|---|
| Height | 20.20 mm |
| Width | 101.85 mm |
| Depth | 147 mm |
| Weight | 490 g |
Compliance Standards:
| Green Compliance |
|
|---|
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers