Image may differ from original
Hynix HMCT04AEERA131N | 128GB DDR5 4800MHz PC5-38400 ECC Registered Memory
|
Part No
|
HMCT04AEERA131N
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
Call For Price
|
|
Condition
|
Refurbished
|
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Hynix HMCT04AEERA131N | 128GB DDR5 4800MHz PC5-38400 ECC Registered Memory
Take your system to the next level with the SK Hynix HMCT04AEERA131N | 128GB PC5-38400 DDR5-4800MHz ECC Registered CL46 288-Pin RDIMM Quad Rank x4 Memory Module for Server. Enjoy enhanced speed and stability available at Goto Direct.
General Information:
| Package Type | Retail |
|---|---|
| Product Type | RAM Module |
Technical Information:
| Memory Size | 128 GB |
|---|---|
| Memory Standard | DDR5 SDRAM |
| Memory Speed | DDR5-4800MHz |
| Bus Type | PC5-38400 |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Registered |
| RAM Genre | RDIMM |
| CAS Latency | CL40 |
| Memory Voltage | 1.1 V |
| Number of Pins | 288-Pin |
| Memory Rank | Quad Rank x 4 (4Rx4) |
| Device Supported | Server System |
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers