Image may differ from original
Hynix HMCT04AGERA195N | 128GB DDR5-5600MHz PC5-44800 ECC Registered RDIMM CL46 4Rx4 1.1V 288-Pin Memory Module
|
Part No
|
HMCT04AGERA195N
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
Call For Price
|
|
Condition
|
Refurbished
|
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Hynix HMCT04AGERA195N | 128GB DDR5-5600MHz PC5-44800 ECC Registered RDIMM CL46 4Rx4 1.1V 288-Pin Memory Module
- Take your system to the next level with the SK Hynix HMCT04AGERA195N | 128GB DDR5-5600MHz/PC5-44800 RDIMM 288-Pin CL4 Quad rank x4 ECC Registered Memory Module. Enjoy enhanced speed and stability available at Goto Direct.
General Information:
| Package Type | Retail |
|---|---|
| Product Type | RAM Module |
Technical Information:
| Number of Modules | 1 x 128 GB |
|---|---|
| Memory Size | 128 GB |
| Memory Standard | DDR5 SDRAM |
| Memory Speed | DDR5-5600MHz |
| Bus Type | PC5-44800 |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Registered |
| RAM Genre | RDIMM |
| CAS Latency | CL46 |
| Memory Voltage | 1.1 V |
| Number of Pins | 288-Pin |
| Memory Rank | Quad Rank x 4 (4Rx4) |
| Device Supported | Server System |
Compliance Standards:
| Green Compliance | WEEE |
|---|
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers