Image may differ from original
HP 830722-L21 | Apollo 4200 Gen9 E5-2630Lv4 FIO Kit for ProLiant Servers Processor XL4200 CTO Gen 9
|
Part No
|
830722-L21
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
Call For Price
|
|
Condition
|
Refurbished
|
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- HP 830722-L21 | Apollo 4200 Gen9 E5-2630Lv4 FIO Kit for ProLiant Servers Processor XL4200 CTO Gen 9
General Information:
| Model | E5-2630L V4 |
|---|---|
| Product Line | Xeon |
| Product Type | Processor Upgrade |
| Package Quantity | 1 |
| Package Type | OEM |
Technical Information:
| Processor Manufacturer | Intel |
|---|---|
| Processor Core | Deca-Core (10-Core) |
| Clock Speed | 1.80 GHz |
| Overclocking Speed | 2.90 GHz |
| QuickPath Interconnect (QPI) | 8 GT/s |
| L2 Cache | 2.5 MB |
| L3 Cache | 25 MB |
| Processor Bit | 64-bit |
| Lithography | 14 nm |
| Processor Socket | FCLGA2011 |
| Processor Code | Broadwell |
| Device Supported | Server System |
Physical Characteristics:
| Width | 45 mm |
|---|---|
| Depth | 52.5 mm |
Power Description:
| Thermal Specification | 62 °C |
|---|---|
| Thermal Design Power | 55 W |
Certification Standard:
| Green Compliance | WEEE |
|---|
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers