Image may differ from original
HP C6490A | DeskJet 5650 Color InkJet Printer
|
Part No
|
C6490A
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
In Stock
|
|
Condition
|
Refurbished
|
$350.66
$333.13Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- HP C6490A | DeskJet 5650 Color InkJet Printer
- Get the most out of your printing tasks with the HP C6490A | DeskJet 5650 Color InkJet Printer. Engineered for reliability and sharp results, this printer is a must-have for professionals and everyday users alike. Shop at GotoDirect.com and experience unbeatable value. Buy now and enjoy premium quality with every page printed!
- UPC: 0808736706773
General Information:
| Product Line | DeskJet 5650 |
|---|---|
| Product Type | Inkjet Printer |
| Package Type | Retail |
| Package Quantity | 1 |
Technical Information:
| Recommended Use |
|
|---|---|
| Print Color Capability | Color |
| Maximum Mono Print Speed (ppm) | 17 |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 1200 x 1200 |
| Print Technology | Inkjet |
Interfaces/Ports:
| USB Port | Yes |
|---|
Media Types & Handling:
| Media Size |
|
|---|---|
| Media Type |
|
| Standard Input Media Capacity | 150 Sheets |
Reliability:
| Duty Cycle | 3000 |
|---|
Power Description:
| Power Source | Power Supply |
|---|---|
| Power Consumption | 40 W |
Physical Characteristics:
| Form Factor | Standalone |
|---|---|
| Height | 149 mm |
| Width | 450 mm |
| Depth | 480 mm |
| Weight | 5.02 lbs |
| Product Color | Silver |
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers