Image may differ from original
HP P43330-1A1 | 32GB DDR5-4800MHz PC5-38400 ECC Registered RDIMM CL40 2Rx8 1.1V 288-Pin Memory
|
Part No
|
P43330-1A1
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
In Stock
|
|
Condition
|
Refurbished
|
$2,003.42
$1,803.08Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- HP P43330-1A1 | 32GB DDR5-4800MHz PC5-38400 ECC Registered RDIMM CL40 2Rx8 1.1V 288-Pin Memory
- Take your system to the next level with the HPE P43330-1A1 | 32GB PC5-38400 DDR5-4800MHz CL42 Dual Rank x8 Memory. Enjoy enhanced speed and stability available at Goto Direct.
Technical Information:
| Number of Modules | 1 x 32 GB |
|---|---|
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Standard | DDR5 SDRAM |
| Memory Speed | DDR5-4800MHz |
| Bus Type | PC5-38400 |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Registered |
| RAM Genre | RDIMM |
| CAS Latency | CL40 |
| Number of Pins | 288-Pin |
| Memory Rank | Dual Rank x 8 (2Rx8) |
| Device Supported | Server System |
Miscellaneous:
| Product Disclaimer! |
You will receive Original Equipment Manufacturer (OEM) replacement parts with exact specifications from Samsung, Micron, and Hynix. To order memory modules from the original manufacturer, please call or chat. |
|---|
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers