Image may differ from original
Kingston KVR56S46BS8K2-32 | 32GB Kit (2x16GB) DDR5-5600MHz PC5-44800 Non-ECC Unbuffered SODIMM CL46 1Rx8 1.1V 262-Pin Memory
|
Part No
|
KVR56S46BS8K2-32
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
Call For Price
|
|
Condition
|
Refurbished
|
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Kingston KVR56S46BS8K2-32 | 32GB Kit (2x16GB) DDR5-5600MHz PC5-44800 Non-ECC Unbuffered SODIMM CL46 1Rx8 1.1V 262-Pin Memory
- Upgrade your laptop with the Kingston KVR56S46BS8K2-32 | 32GB Kit (2x16GB) SO-DIMM 262-Pin Laptop Memory Module, designed for reliable speed and performance. Available now at GotoDirect.com.
- UPC: 740617334043
General Information:
| Product Type | RAM Module |
|---|
Technical Information:
| Number of Modules | 2 x 16 GB |
|---|---|
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Standard | DDR5 SDRAM |
| Memory Speed | DDR5-5600MHz |
| Bus Type | PC5-44800 |
| Error Checking | Non-ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| RAM Genre | SODIMM |
| CAS Latency | CL46 |
| Memory Voltage | 1.1 V |
| Number of Pins | 262-Pin |
| Memory Rank | Single Rank x 8 (1Rx8) |
| Device Supported | Notebook |
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers