Image may differ from original
Kingston KVR64A52BS6-8 | 8GB DDR5-6400MHz Non-ECC Unbuffered CL52 288-Pin UDIMM 1.1V 1Rx16 Memory Module
|
Part No
|
KVR64A52BS6-8
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
Call For Price
|
|
Condition
|
Refurbished
|
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Kingston KVR64A52BS6-8 | 8GB DDR5-6400MHz Non-ECC Unbuffered CL52 288-Pin UDIMM 1.1V 1Rx16 Memory Module
- UPC: 740617348194
Technical Information:
| Number of Modules | 1 x 8 GB |
|---|---|
| Memory Size | 8 GB |
| Memory Standard | DDR5 SDRAM |
| Memory Speed | DDR5-6400MHz |
| Bus Type | PC5-51200 |
| Error Checking | Non-ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| RAM Genre | UDIMM |
| CAS Latency | CL52 |
| Memory Voltage | 1.1 V |
| Number of Pins | 288-Pin |
| Memory Rank | Single Rank x 16 (1Rx16) |
| Device Supported | Desktop |
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers