Image may differ from original
Kingston KSM26RD4/32HDI | 32GB DDR4-2666MHz PC4-21300 ECC Registered RDIMM CL19 2Rx4 1.2V 288-Pin Memory Module
|
Part No
|
KSM26RD4/32HDI
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
Call For Price
|
|
Condition
|
Refurbished
|
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Kingston KSM26RD4/32HDI | 32GB DDR4-2666MHz PC4-21300 ECC Registered RDIMM CL19 2Rx4 1.2V 288-Pin Memory Module
- Find the Kingston KSM26RD4/32HDI | Server Premier DDR4 Module 32 GB DIMM 288-pin 2666 MHz / PC4-21300 CL19 1.2 V registered with parity ECC at GoToDirect.com. A practical and reliable accessory designed to enhance the performance, convenience, or protection of your computer setup. Suitable for home, office, and enterprise use, this product delivers dependable quality and easy integration with your existing equipment. Shop at GoToDirect.com for trusted components, competitive pricing, and fast shipping.
General Information:
| Product Type | RAM Module |
|---|
Technical Information:
| Number of Modules | 1 x 32 GB |
|---|---|
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Standard | DDR4 SDRAM |
| Memory Speed | DDR4-2666MHz |
| Bus Type | PC4-21300 |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Registered |
| RAM Genre | RDIMM |
| CAS Latency | CL19 |
| Memory Voltage | 1.2 V |
| Number of Pins | 288-Pin |
| Memory Rank | Dual Rank x 4 (2Rx4) |
| Device Supported | Server System |
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers