Image may differ from original
Lenovo 4XG7A90624 | AMD EPYC 7303 16-Core 130W 2.4GHz Processor for ThinkSystem SR645
|
Part No
|
4XG7A90624
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
In Stock
|
|
Condition
|
Refurbished
|
$1,539.19
$1,446.84Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Lenovo 4XG7A90624 | AMD EPYC 7303 16-Core 130W 2.4GHz Processor for ThinkSystem SR645
General Information:
| Model | 7303 |
|---|---|
| Product Line | EPYC |
| Product Type | Processor |
| Package Quantity | 1 |
| Package Type | Retail |
Technical Information:
| Processor Manufacturer | AMD |
|---|---|
| Processor Core | Hexadeca-Core (16-Core) |
| Clock Speed | 2.4 GHz |
| Overclocking Speed | 3.40 GHz |
| L3 Cache | 64 MB |
| Processor Socket | Socket SP3 |
| Device Supported | Server System |
Power Description:
| Thermal Design Power | 130 W |
|---|
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers