Image may differ from original
Samsung M393A8G40AB2-CVF | 64GB DDR4-2933MHz PC4-23400 ECC Registered RDIMM CL21 2Rx4 1.2V 288-Pin Memory Module
|
Part No
|
M393A8G40AB2-CVF
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
Call For Price
|
|
Condition
|
Refurbished
|
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Samsung M393A8G40AB2-CVF | 64GB DDR4-2933MHz PC4-23400 ECC Registered RDIMM CL21 2Rx4 1.2V 288-Pin Memory Module
- Take your system to the next level with the Samsung M393A8G40AB2-CVF | 64GB 2933MHz PC4-23400 Cl21 ECC Dual Rank X4 1.2v DDR4 SDRAM 288-pin RDIMM. Enjoy enhanced speed and stability available at Goto Direct.
General Information:
| Product Type | RAM Module |
|---|
Technical Information:
| Number of Modules | 1 x 64 GB |
|---|---|
| Memory Size | 64 GB |
| Memory Standard | DDR4 SDRAM |
| Memory Speed | DDR4-2933MHz |
| Bus Type | PC4-23400 |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Registered |
| RAM Genre | RDIMM |
| CAS Latency | CL21 |
| Memory Voltage | 1.2 V |
| Number of Pins | 288-Pin |
| Memory Rank | Dual Rank x 4 (2Rx4) |
| Device Supported | Server System |
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers