Image may differ from original
Micron MTA18ASF1G72PF1Z-2G1T11AA | 8GB NV DDR4-2133MHz PC4-17000 ECC Registered 288-Pin RDIMM 1Rx4 Memory
|
Part No
|
MTA18ASF1G72PF1Z-2G1T11AA
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
Call For Price
|
|
Condition
|
Refurbished
|
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Micron MTA18ASF1G72PF1Z-2G1T11AA | 8GB NV DDR4-2133MHz PC4-17000 ECC Registered 288-Pin RDIMM 1Rx4 Memory
Technical Information:
| Number of Modules | 1 x 8 GB |
|---|---|
| Memory Size | 8 GB |
| Memory Standard | DDR4 SDRAM |
| Memory Speed | DDR4-2133MHz |
| Bus Type | PC4-17000 |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Registered |
| RAM Genre | NVDIMM |
| CAS Latency | CL15 |
| Number of Pins | 288-Pin |
| Memory Rank | Single Rank x 4 (1Rx4) |
| Device Supported | Server System |
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers