Image may differ from original
Micron MTC20F104XS1RC64BB1 | 48GB DDR5-6400MHz PC5-51200 ECC Registered CL52 288-Pin RDIMM 1.1V 1Rx4 Memory Module
|
Part No
|
MTC20F104XS1RC64BB1
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
Call For Price
|
|
Condition
|
Refurbished
|
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Micron MTC20F104XS1RC64BB1 | 48GB DDR5-6400MHz PC5-51200 ECC Registered CL52 288-Pin RDIMM 1.1V 1Rx4 Memory Module
Technical Information:
| Number of Modules | 1 x 48 GB |
|---|---|
| Memory Size | 48 GB |
| Memory Standard | DDR5 SDRAM |
| Memory Speed | DDR5-6400MHz |
| Bus Type | PC5-51200 |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Registered |
| RAM Genre | RDIMM |
| CAS Latency | CL52 |
| Number of Pins | 288-Pin |
| Memory Rank | Single Rank x 4 (1Rx4) |
| Device Supported | Server System |
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers