Image may differ from original
Micron MTFDKBG1T9TFR-1BC1ZABYYR | 7450 PRO Series 1.92TB Triple-Level Cell PCI Express NVMe 4.0 x4 3D NAND (SED TCG-opal) M.2 22110 Solid State Drive
|
Part No
|
MTFDKBG1T9TFR-1BC1ZABYYR
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
In Stock
|
|
Condition
|
Refurbished
|
$777.27
$722.86Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Micron MTFDKBG1T9TFR-1BC1ZABYYR | 7450 PRO Series 1.92TB Triple-Level Cell PCI Express NVMe 4.0 x4 3D NAND (SED TCG-opal) M.2 22110 Solid State Drive
Shop the Micron MTFDKBG1T9TFR-1BC1ZABYYR | 7450 PRO Series 1.92TB Triple-Level Cell PCIe NVMe 4.0 x4 3D NAND (SED TCG-opal) M.2 22110 Solid State Drive and elevate your storage experience! Order now to enjoy exclusive discounts on our cutting-edge tech collection. Explore this great offer and purchase your high-performance drive from Go Direct!
- UPC: 649528924698
General Information:
| Product Line | 7450 Pro |
|---|---|
| Product Type | Solid State Drive |
| Package Quantity | 1 |
| Package Type | Retail |
Technical Information:
| Storage Capacity | 1.92 TB |
|---|---|
| Flash Memory Technology | 3D NAND TLC |
| Interface | PCI Express NVMe 4.0 x4 |
| Form Factor | M.2 22110 |
| Drive Type | Internal |
| Drive Encryption |
|
| Device Supported | Notebook |
Physical Characteristics:
| Height | 3.9 mm |
|---|---|
| Width | 22.00 mm |
| Depth | 110 mm |
Compliance Standards:
| Green Compliance |
|
|---|
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers