Image may differ from original
HP P06039-B21 | 256GB DDR4-3200MHz PC4-25600 ECC Registered LRDIMM CL22 8Rx4 1.2V 288-Pin Memory Module
|
Part No
|
P06039-B21
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
In Stock
|
|
Condition
|
Refurbished
|
$6,588.93
$6,325.37Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- HP P06039-B21 | 256GB DDR4-3200MHz PC4-25600 ECC Registered LRDIMM CL22 8Rx4 1.2V 288-Pin Memory Module
- Find the HPE P06039-B21 | SmartMemory DDR4 Module 256 GB LRDIMM 288-pin 3200 MHz / PC4-25600 CL26 1.2 V 3DS Load-Reduced ECC at GoToDirect.com. A practical and reliable accessory designed to enhance the performance, convenience, or protection of your computer setup. Suitable for home, office, and enterprise use, this product delivers dependable quality and easy integration with your existing equipment. Shop at GoToDirect.com for trusted components, competitive pricing, and fast shipping.
General Information:
| Product Type | RAM Module |
|---|
Technical Information:
| Number of Modules | 1 x 256 GB |
|---|---|
| Memory Size | 256 GB |
| Memory Standard | DDR4 SDRAM |
| Memory Speed | DDR4-3200MHz |
| Bus Type | PC4-25600 |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Registered |
| RAM Genre | LRDIMM |
| CAS Latency | CL22 |
| Memory Voltage | 1.2 V |
| Number of Pins | 288-Pin |
| Memory Rank | Octal Rank x 4 (8Rx4) |
| Device Supported | Server System |
Miscellaneous:
| Product Disclaimer! |
You will receive Original Equipment Manufacturer (OEM) replacement parts with exact specifications from Samsung, Micron, and Hynix. To order memory modules from the original manufacturer, please call or chat. |
|---|
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers