Image may differ from original
QNAP RAM-8GDR4T0-SO-2666 | 8GB DDR4-2666MHz Non-ECC Unbuffered CL19 260-Pin SODIMM 1.2V 1Rx8 Memory Module
|
Part No
|
RAM-8GDR4T0-SO-2666
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
In Stock
|
|
Condition
|
Refurbished
|
$310.00
$266.60Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- QNAP RAM-8GDR4T0-SO-2666 | 8GB DDR4-2666MHz Non-ECC Unbuffered CL19 260-Pin SODIMM 1.2V 1Rx8 Memory Module
- Upgrade your laptop with the QNAP RAM-8GDR4T0-SO-2666 | 8GB PC4-21300 DDR4-2666MHz non-ECC Unbuffered SO-DIMM Memory Module, designed for reliable speed and performance. Available now at GotoDirect.com.
Technical Information:
| Number of Modules | 1 x 8 GB |
|---|---|
| Memory Size | 8 GB |
| Memory Standard | DDR4 SDRAM |
| Memory Speed | DDR4-2666MHz |
| Bus Type | PC4-21300 |
| Error Checking | Non-ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| RAM Genre | SODIMM |
| CAS Latency | CL19 |
| Number of Pins | 260-Pin |
| Memory Rank | Single Rank x 8 (1Rx8) |
| Device Supported | Notebook |
Miscellaneous:
| Product Disclaimer! |
You will receive Original Equipment Manufacturer (OEM) replacement parts with exact specifications from Samsung, Micron, and Hynix. To order memory modules from the original manufacturer, please call or chat. |
|---|
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers