Image may differ from original
QNAP RAM-16GDR4A0-UD-2400 | 16GB DDR4-2400MHz PC4-19200 Non-ECC Unbuffered UDIMM CL17 2Rx8 1.2V 288-Pin Memory Module
|
Part No
|
RAM-16GDR4A0-UD-2400
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
In Stock
|
|
Condition
|
Refurbished
|
$536.93
$472.50Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- QNAP RAM-16GDR4A0-UD-2400 | 16GB DDR4-2400MHz PC4-19200 Non-ECC Unbuffered UDIMM CL17 2Rx8 1.2V 288-Pin Memory Module
- Find the QNAP RAM-16GDR4A0-UD-2400 | DDR4-2400 UDIMM 16GB Desktop Memory at GoToDirect.com. A practical and reliable accessory designed to enhance the performance, convenience, or protection of your computer setup. Suitable for home, office, and enterprise use, this product delivers dependable quality and easy integration with your existing equipment. Shop at GoToDirect.com for trusted components, competitive pricing, and fast shipping.
General Information:
| Product Type | RAM Module |
|---|
Technical Information:
| Number of Modules | 1 x 16 GB |
|---|---|
| Memory Size | 16 GB |
| Memory Standard | DDR4 SDRAM |
| Memory Speed | DDR4-2400MHz |
| Bus Type | PC4-19200 |
| Error Checking | Non-ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| RAM Genre | UDIMM |
| CAS Latency | CL17 |
| Memory Voltage | 1.2 V |
| Number of Pins | 288-Pin |
| Memory Rank | Dual Rank x 8 (2Rx8) |
| Device Supported | Desktop |
Miscellaneous:
| Product Disclaimer! |
You will receive Original Equipment Manufacturer (OEM) replacement parts with exact specifications from Samsung, Micron, and Hynix. To order memory modules from the original manufacturer, please call or chat. |
|---|
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers