Image may differ from original
Synology SAT5210-7000G | SAT5200 Series 7TB SATA 6Gb/s 2.5-Inch Solid State Drive
|
Part No
|
SAT5210-7000G
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
In Stock
|
|
Condition
|
New
|
$8,404.10
$8,151.98Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Synology SAT5210-7000G | SAT5200 Series 7TB SATA 6Gb/s 2.5-Inch Solid State Drive
Revolutionize your storage game with the Synology SAT5210-7000G | 7Tb SATA 6Gbps 2.5Inch Plp Internal Ssd, delivering unparalleled speed and reliability at your fingertips. Purchase this exceptional drive from Goto Direct and explore our collection to enhance your data solutions!
- UPC: 846504005192
- EAN: 4711174725199
Technical Documents:
General Information:
| Model | SAT5210-7000G |
|---|---|
| Product Line | SAT5200 |
| Product Type | Solid State Drive |
| Package Quantity | 1 |
| Package Type | Retail |
Technical Information:
| Storage Capacity | 7 TB |
|---|---|
| Interface | 6Gb/s SATA |
| Form Factor | 2.5" |
| Drive Type | Internal |
| Device Supported | Laptop |
Physical Characteristics:
| Height | 7.0 mm |
|---|---|
| Width | 69.85 mm |
| Depth | 100 mm |
Compliance Standards:
| Green Compliance |
|
|---|
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers