Image may differ from original
Supermicro HDD-2A1200-ST1200MM0129 | Enterprise Performance 10K 1.2TB 10000RPM SAS 12Gb/s 256MB Cache 16GB NAND 512e 2.5-inch Hybrid Hard Drive
|
Part No
|
HDD-2A1200-ST1200MM0129
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
In Stock
|
|
Condition
|
Refurbished
|
$327.98
$298.46Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Supermicro HDD-2A1200-ST1200MM0129 | Enterprise Performance 10K 1.2TB 10000RPM SAS 12Gb/s 256MB Cache 16GB NAND 512e 2.5-inch Hybrid Hard Drive
Technical Documents:
General Information:
| Product Line | Enterprise Performance |
|---|---|
| Model | ST1200MM0129 |
| Product Type | Hard Drive |
| Package Quantity | 1 |
| Package Type | OEM |
Technical Information:
| Storage Capacity | 1.2 TB |
|---|---|
| Spindle Speed | 10000 |
| Interface | 12Gb/s SAS |
| Hard Drive Cache | 256 MB |
| Drive Type | Internal |
| Disk Format | 512e |
| Device Supported | Server System |
Physical Characteristics:
| Form Factor | 2.5" |
|---|---|
| Height | 15.00 mm |
| Width | 70.10 mm |
| Depth | 100.45 mm |
| Weight | 230 g |
Compliance Standards:
| Green Compliance |
|
|---|
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers