Image may differ from original
Supermicro HDS-TMN0-KXG50PNV2T04 | XG5-P Series 2TB Triple-Level Cell PCI Express 3.0 x4 NVMe M.2 2280 Solid State Drive
|
Part No
|
HDS-TMN0-KXG50PNV2T04
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
In Stock
|
|
Condition
|
Refurbished
|
$739.99
$695.59Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Supermicro HDS-TMN0-KXG50PNV2T04 | XG5-P Series 2TB Triple-Level Cell PCI Express 3.0 x4 NVMe M.2 2280 Solid State Drive
Technical Documents:
General Information:
| Product Line | XG5-P |
|---|---|
| Product Type | Solid State Drive |
| Package Quantity | 1 |
| Package Type | OEM |
Technical Information:
| Storage Capacity | 2 TB |
|---|---|
| Flash Memory Technology |
|
| Interface | PCI Express NVMe 3.0 x4 |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Drive Type | Internal |
| Drive Encryption | Opal2 SED |
| Device Supported | Notebook |
| Endurance Type | Read-Intensive |
Physical Characteristics:
| Height | 2.23 mm |
|---|---|
| Width | 80 mm |
| Depth | 22 mm |
| Weight | 7.3 g |
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers