Image may differ from original
Synology DS723+ | DiskStation 2-Bay NAS Enclosure
|
Part No
|
DS723+
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
In Stock
|
|
Condition
|
Refurbished
|
$783.46
$744.29Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Synology DS723+ | DiskStation 2-Bay NAS Enclosure
- Simplify your data management with the Synology DS723+ | Disk Station 2 bays RAID 0, 1, JBOD RAM 2 GB Gigabit Ethernet iSCSI support NAS Server, offering ample storage and powerful performance for collaborative environments. Get this from Goto Direct and check our collection for affordable solutions!
- UPC: 846504004447
Technical Documents:
General Information:
| Product Line | DiskStation |
|---|---|
| Product Type | NAS Enclosure |
| Package Quantity | 1 |
| Package Type | Retail |
Interfaces/Ports:
| Network (RJ-45) Port | Yes |
|---|---|
| USB Port | Yes |
| Number of 3.5" Bays | 2 |
| Number of Total Expansion Bays | 2 |
Storage:
| Hard Drive Type |
|
|---|
Physical Characteristics:
| Form Factor | Standalone |
|---|---|
| Height | 166 mm |
| Width | 106 mm |
| Depth | 223 mm |
| Weight | 1.51 kg |
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers