Image may differ from original
Transcend TS64GMSA370I | MSA370I Series 64GB Multi-Level Cell SATA 6Gb/s mSATA Industrial Solid State Drive
|
Part No
|
TS64GMSA370I
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
Call For Price
|
|
Condition
|
Refurbished
|
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Transcend TS64GMSA370I | MSA370I Series 64GB Multi-Level Cell SATA 6Gb/s mSATA Industrial Solid State Drive
- UPC: 760557832713
Technical Documents:
General Information:
| Product Line | MSA370I |
|---|---|
| Product Type | Solid State Drive |
| Package Quantity | 1 |
| Package Type | Retail |
Technical Information:
| Storage Capacity | 64 GB |
|---|---|
| Flash Memory Technology | Multi-Level Cell |
| Interface | 6Gb/s SATA |
| Form Factor | mSATA |
| Drive Type | Internal |
| Device Supported | Laptop |
Physical Characteristics:
| Height | 50.8 mm |
|---|---|
| Width | 29.85 mm |
| Depth | 4.85 mm |
Compliance Standards:
| Green Compliance |
|
|---|
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers