Image may differ from original
Transcend TS3200HLB-8G | 8GB DDR4-3200MHz PC4-25600 Non-ECC Unbuffered UDIMM CL22 1Rx8 1.2V 288-Pin Memory Module
|
Part No
|
TS3200HLB-8G
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
Call For Price
|
|
Condition
|
Refurbished
|
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Transcend TS3200HLB-8G | 8GB DDR4-3200MHz PC4-25600 Non-ECC Unbuffered UDIMM CL22 1Rx8 1.2V 288-Pin Memory Module
- Boost multitasking and system stability with the Transcend TS3200HLB-8G | 8GB 3200 MHz PC4-25600 non-ECC Unbuffered CL22 288-Pin DIMM 1.2V 1RX8 Memory Module your trusted choice for desktop upgrades at GotoDirect.com.
General Information:
| Product Type | RAM Module |
|---|
Technical Information:
| Number of Modules | 1 x 8 GB |
|---|---|
| Memory Size | 8 GB |
| Memory Standard | DDR4 SDRAM |
| Memory Speed | DDR4-3200MHz |
| Bus Type | PC4-25600 |
| Error Checking | Non-ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| RAM Genre | UDIMM |
| CAS Latency | CL22 |
| Memory Voltage | 1.2 V |
| Number of Pins | 288-Pin |
| Memory Rank | Single Rank x 8 (1Rx8) |
| Device Supported | Desktop |
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers