Image may differ from original
Western Digital WD5000AACS-32ZUB0 | Caviar GP 500GB 7200RPM SATA 3Gb/s 3.5-Inch 16MB Cache Hard Drive
|
Part No
|
WD5000AACS-32ZUB0
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
In Stock
|
|
Condition
|
Refurbished
|
$220.40
$207.18Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Western Digital WD5000AACS-32ZUB0 | Caviar GP 500GB 7200RPM SATA 3Gb/s 3.5-Inch 16MB Cache Hard Drive
- Rediscover essential data storage with the Western Digital WD5000AACS-32ZUB0 | 500GB 7200RPM SATA 3GB/s 3.5-inch Internal Hard Drive, designed for consistent performance and long-lasting reliability. Shop this classic drive at Goto Direct and get reliable performance at a great price to enhance your collection.
- UPC: 718037724652
General Information:
| Product Line | Caviar GP |
|---|---|
| Product Type | Hard Drive |
| Package Quantity | 1 |
| Package Type | Retail |
Technical Information:
| Storage Capacity | 500 GB |
|---|---|
| Spindle Speed | 7200 |
| Interface | 3Gb/s SATA |
| Hard Drive Cache | 16 MB |
| Drive Type | Internal |
| Device Supported | Desktop |
Physical Characteristics:
| Form Factor | 3.5" |
|---|---|
| Height | 1 Inches |
| Width | 4 Inches |
| Depth | 5.8 Inches |
| Weight | 1.6 lbs |
Compliance Standards:
| Green Compliance |
|
|---|
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers