Image may differ from original
Western Digital SDCPNRY-1T00-1006 | PC SN810 1TB PCI Express NVMe 4.0 M.2 2280 Solid State Drive
|
Part No
|
SDCPNRY-1T00-1006
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
In Stock
|
|
Condition
|
Refurbished
|
$353.41
$335.74Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Western Digital SDCPNRY-1T00-1006 | PC SN810 1TB PCI Express NVMe 4.0 M.2 2280 Solid State Drive
Technical Documents:
General Information:
| Model | SDCPNRY-1T00 |
|---|---|
| Product Line | PC SN810 |
| Product Type | Solid State Drive |
| Package Quantity | 1 |
| Package Type | Retail |
Technical Information:
| Storage Capacity | 1 TB |
|---|---|
| Interface | PCI Express NVMe 4.0 |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Drive Type | Internal |
| Drive Encryption | TCG Pyrite |
| Device Supported |
|
Physical Characteristics:
| Width | 22 mm |
|---|---|
| Length | 80 mm |
| Thickness | 2.38 mm |
| Weight | 6.5 g |
Compliance Standards:
| Green Compliance |
|
|---|
Miscellaneous:
| Additional Features |
Performance
Power
Reliability
Environmental
|
|---|
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers