Image may differ from original
Synology HAT3310-12T | Plus Series 12TB SATA 6Gb/s 7200RPM 512MB Cache 3.5-Inch 512e NAS Hard Drive
|
Part No
|
HAT3310-12T
|
|
Manufacturer
|
|
|
Category
|
|
|
Availability
|
In Stock
|
|
Condition
|
New
|
$770.18
$708.57Free ground shipping within US up to 10lbs
Payment:
WORLDWIDE SHIPPING
BEST PRICES GUARANTEED
EASY CLAIMS & RETURNS
SECURE PAYMENT
TRACK YOUR ORDER
Description:
- Synology HAT3310-12T | Plus Series 12TB SATA 6Gb/s 7200RPM 512MB Cache 3.5-Inch 512e NAS Hard Drive
- Upgrade your data transfer speed with the Synology HAT3310-12T | 12TB 7200RPM SATA III 512MB Cache 512e 3.5-inch Hard Drive! Shop the latest tech at Goto Direct and enjoy limited-time offers. Don’t miss out—purchase now and explore incredible savings!
- UPC: 846504005581
Technical Documents:
General Information:
| Product Line | Plus Series |
|---|---|
| Model | HAT3310-12T |
| Product Type | Hard Drive |
| Package Quantity | 1 |
| Package Type | Retail |
Technical Information:
| Storage Capacity | 12 TB |
|---|---|
| Spindle Speed | 7200 |
| Interface | 6Gb/s SATA |
| Hard Drive Cache | 512 MB |
| Drive Type | Internal |
| Disk Format | 512e |
| Device Supported | NAS Server |
Physical Characteristics:
| Form Factor | 3.5" |
|---|---|
| Height | 26.1 mm |
| Width | 101.85 mm |
| Depth | 147 mm |
| Weight | 755 g |
Compliance Standards:
| Green Compliance |
|
|---|
Trusted by Leading Enterprises and Thousands of Satisfied Customers